Ferie z dziećmi w górach – które miejsca musisz odwiedzić?

Co roku z utęsknieniem czekasz na pierwszy śnieg, by móc oddać się białemu szaleństwu? Tej zimy chcesz zarazić swoją pasją dzieci? Zbliżające się ferie to doskonała okazja, by zaplanować niezapomniany urlop w rodzinnym gronie. Gdzie pojechać na narty z dzieckiem w Polsce? Podpowiadamy!W Polsce wciąż przybywa ośrodków dostosowanych do potrzeb całych rodzin. To miejsca z dobrą infrastrukturą, nowoczesnym sprzętem i dedykowanymi maluchom szkółkami narciarskimi. W polecanych rodzinom kurortach nie brakuje też atrakcji poza stokiem. Oto wybrane przez EcoTravel miejsca warte odwiedzenia tej zimy!


 


Zakopane – niezapomniane rodzinne ferie w Tatrach


Zestawienie otwieramy stolicą polskich Tatr, Zakopanem i zlokalizowanym w niej ośrodkiem przy słynnym Nosalu. Centrum Szkoleń Narciarskich to przyjazny rodzinom ośrodek, w którym z myślą o pociechach przygotowano cztery niezbyt wymagające trasy o długości 200 m, 220 m, 240 m i 250 m z wyciągami talerzykowymi. Nie brakuj też typowej „oślej łączki”, idealnej dla początkujących narciarzy. Naukę jazdy urozmaici wizyta w Ogródku Misia Stramusia, w którym maluchy mogą bawić się na placu zabaw i korzystać z bezpiecznego toru saneczkowego. Nie brakuje też atrakcji w samym Zakopanem, w którym na najmłodszych czekają choćby śnieżny labirynt, małpi gaj czy Muzeum Oscypka. 


 


Szklarska Poręba – ferie z dziećmi pełne wrażeń


Szklarska Poręba, najsłynniejszy karkonoski kurort, to idealny kierunek na rodzinne ferie. Suma długości wszystkich tras ośrodka Ski Arena to aż 12 km. Podczas gdy doświadczeni rodzice mogą zjeżdżać po dwóch czerwonych lub jednej czarnej, dzieci mają możliwość śmigać po długim na 1470 metrów Puchatku lub 650-metrowej Hali Szrenickiej. Przy dolnej stacji ośrodka działa wyciąg Baby Lift, czyli mały orczyk długości 80 m przeznaczony specjalnie dla pociech. A po nartach – czas na atrakcje okolicy. W pobliżu ośrodka znajduje się Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym dzięki multimedialnym wystawom maluchy mogą poznać karkonoską faunę i florę. Wyobraźnię najmłodszych rozbudzi też wizyta w Muzeum Mineralogicznym. 


 


Zieleniec – rodzinne ferie z alpejskim mikroklimatem


Zieleniec, będący dzielnicą Dusznik-Zdroju w Kotlinie Kłodzkiej, słynie z niespotykanego w Polsce, podobnego do alpejskiego, mikroklimatu. A także – świetnie przygotowanej stacji narciarskiej Winterpol Ski Arena. Działa w niej 29 różnych wyciągów i aż 41 tras o różnym poziome trudności. Na zaawansowanych narciarzy czeka jedna trasa czarna oraz kilka czerwonych, a pozostałe oznaczone zostały kolorem niebieskim – idealnie nadają się więc dla początkujących. Dla najmłodszych przygotowano również cztery wyciągi taśmowe do bezkolizyjnej jazdy, w pobliżu których prowadzona jest szkółka narciarska T&T. Co roku organizowane są tu także zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy. Pobliskie wzniesienia doskonale nadają się też do zjazdów na sankach. 


 

W wypadku pytań zaglądnij do naszego FAQ lub skontaktuj się z Nami!